sobota, 19 grudnia 2015

30.12.2015.

Niech twoje postanowienia nie będą jak te bengalskie ognie, które świecą przez chwilę, aby zostawić później niczym gorzką rzeczywistość, czarny i nieużyteczny niedopałek, który się wyrzuca z pogardą.
św. J. Escriva

Kolejny rok dobiegł końca. Kolejny raz należy zrobić podsumowanie. Czas na kolejne postanowienia. Powtórzenia nie są kwestią przypadku, ale o tym za chwilę.
Dookoła niezmiennie słyszysz narzekania, że miniony rok był taki, a nie inny, że to, tamto, w końcu nic się nie udało, że tyle było okazji, ale nie wykorzystano żadnej. Mogłoby być lepiej, a nie jest. Hałas, zbyt dużo głosów, anarchia. Przecież wszystko miało pójść dobrze, wszystko zostało zaplanowane, przemyślano każdy, najdrobniejszy szczegół. Brak czasu na realizację zamierzeń? A może wygórowane ambicje, którym nie jest się w stanie podołać?
Media nakręcają.
"Nie przejmuj się, że w 2015 okazałeś się nieudacznikiem. Widocznie zabrakło ci odrobiny szczęścia. Ale... Nowy rok? Nowe postanowienia! Tym razem na pewno się uda! Musisz być najlepszy!"
Rok w rok to samo.
Mnóstwo celów, efekty natomiast znikome. Niepotrzebne rozczarowania. Za dużo wszystkiego. Mierz siły na zamiary.

Na sukces trzeba uczciwie pracować wiele lat. Zwycięstwo składa się z wielu pojedynczych, wydawać by się mogło nic nieznaczących bitew. Cierpliwość to dobra cecha, przyda się. Ale trzeba wiedzieć, kiedy warto walczyć, a kiedy należy odpuszczać, bo poddać to w tym przypadku niewłaściwe słowo. Życzę, abyście taką właśnie zdolność posiedli.  Ponadto silnej woli i aby postanowień nie było zbyt wiele. Lepiej ograniczyć ich ilość i w grudniu powiedzieć - w końcu się udało, jestem zadowolony - a nie "kolejny raz" (nawiązując do początku postu) zastanawiać się, dlaczego nie wyszło. Nie jestem dobra w składaniu życzeń, więc tutaj chyba skończę. Szczęśliwego nowego roku! Trzymam kciuki :)

*pod zdjęciami niekoniecznie moje, ale na pewno intrygujące postanowienia noworoczne*
Bądź bardziej.
Naprawiaj świat.
Podróżuj.
Przeszłość zostaw za sobą.
Wstawaj wcześnie.
Patrz ludziom w oczy, kiedy z nimi rozmawiasz.
Słuchaj więcej niż mówisz.
Nie bój się mówić kocham.
Bądź szczęśliwy. Mimo wszystkich. Mimo wszystko.

8 komentarzy:

 1. Hej! ♥ Organizuję rozdanie na blogu - nagrody są świetne a zasady banalne. Jeśli byś miała chwilkę wolnego czasu, zajrzyj może akurat ci się spodoba i weźmiesz udział. Zachęcam, bo na prawdę warto! Pozdrawiam :)
  http://dariaa-blog.blogspot.com/2015/12/rozdanie.html

  OdpowiedzUsuń
 2. ważne, żebysmy nie podejmowali się czegoś co i tak z góry jest skazane na porażkę. Np. osoba jedząca słodycze codziennie, nie wytrzyma nagle calego roku, czy nawet miesiąca bez nich.
  Szczęśliwego nowego roku :)/Karolina

  Dwie Perspektywy Blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wpis, zarówno jak i zdjęcia
  mleeeczyk99.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Postanowienia takie, które na pewno się dotrzyma. Zawsze warto wybierać to czemu się podoła, choć czasem warto mierzyć wysoko by się wzbić ponad chmury. ;)

  www.DuskaB.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny post i zdjęcia ! :)

  startuję z blogiem : http://cichyszeptmarzycielki.blogspot.com/
  zapraszam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam do siebie (:
  http://fame-destroies-me-fanfiction.blogspot.com/ Blog z FanFiction opowiadającym o dziewczynie będącej gwiazdą muzyki. Jako dziecko została rozdzielona ze swoim bratem, którego teraz poszukuje. Ma duży związek z zespołem One Direction.

  OdpowiedzUsuń