sobota, 24 października 2015

24.10.2015.

Życie jest zbyt krótkie, aby nie być wdzięcznym za każdą jego chwilę. Mam dziś tyle rzeczy, za które należy się wdzięczność.


Skupiasz się na tym, czego jeszcze ci brakuje i ciągle dążysz do tego, aby w końcu to pozyskać. Nie ważne jak, nie ważne jakim kosztem. Oczywiste jest, że napotykasz na swojej drodze przeszkody. Wielokrotnie potykasz się i upadasz, po to aby zaraz wstać i nabrać jeszcze większego zapału i determinacji..
[Chwila..
Ciężko podnosić się samemu.
Dodajmy więc, że masz wokół siebie grupę ludzi, która kiedy tylko znajdujesz się w opresji albo jakiekolwiek potrzebie, jest gotowa do bezinteresownej pomocy i poświęceń. Właśnie ci ludzie wspierają cię w każdym postanowieniu, pomimo tego, że często uważają je za bezsensowne.]
Udaje ci się w końcu osiągnąć to, co zamierzyłeś, ale jak zwykle nie jesteś usatysfakcjonowany w pełni. Zawsze za mało, za krótko, za rzadko, za słabo, nie dość dobrze. Zaledwie skończysz świętować jeden sukces, a już masz przed oczami kolejny cel i cała historia powtarza się od początku.

Ty znowu i znowu o czymś zapominasz.
Myślisz, że wszystko zawdzięczasz sobie?
Muszę Cię zbić z tropu.
Ile czynników składa się twoje szczęście?
Z ilu chwil spędzonych z bliskimi czerpiesz radość do dziś?
Ile czasu ktoś Ci poświęcał na pomoc?
Zastanów się.

Czy tak trudno pamiętać o jednym, krótkim, niby nic nieznaczącym słówku? Czy tak trudno od czasu do czasu go użyć? Wydaje Ci się, że ono nic nie zmienia, a mi się wydaje, że zmienia bardzo wiele.
"Dziękuję" sprawia, że ktoś (rodzina, przyjaciele, dla ludzi wierzących Bóg, nauczyciel, szef, ktokolwiek) czuje się doceniony i następnym razem nawet się nie zawaha kiedy, o coś poprosisz. Pamiętaj, że to nic nie kosztuje, a całkowicie zmienia, to jak cię postrzegają. 
Ciesz się z tego, co masz i bądź wdzięczny za ludzi, którzy pomogli Ci to zdobyć.


3 komentarze:

 1. Ja ostatnio całkiem przestałam doceniać życie... Dużo się wydarzyło. Zmieniło mnie z pozytywnej osoby na zgubioną, a najbliżsi się odwrócili w pewnym sensie. Jestem wdzięczna za wiele rzeczy ale.... no nic życie. Ale będe walczyć o swoje szczęście ;)
  http://kissmeifyouwant.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze? To ja każdego dnia staram się doceniać, to co mam, bo wiem, że mam wiele i nie pozostaję mi nic innego, jak być szczęśliwym :)

  minimalistyczny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie napisany :) Dużo tak by rozmyślać hmm :)
  MELA BLOG ♥

  OdpowiedzUsuń